Wzrost ciśnienia przy nerwicy lękowej

Witam, mam nerwicę lękową, echo serca nic nie wykazało, próba wysiłkowa też nie, usg i wszelki poziom hormonów, badań krwi i moczu także w normie, natomiast problem pojawia się przy najmniejszym wysiłku, boję się wtedy że ciśnienie mi skoczy do granicy 220/120 . dodatkowo tętno które osiągam 160, mój organizm popada w paniczny lęk, czy po skończeniu wysiłku można wiąść afolab ewentualnie hydroksyzynę?

Z tego krótkiego opisu można przypuszczać, iż cierpi Pan na zaburzenie lęku panicznego (oczywiście diagnozę może postawić jedynie psycholog lub psychiatra po osobistym kontakcie z Panem). W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie psychoterapii (polecam terapię poznawczo-behawioralną) i przepracowanie pojawiającego się lęku - przyniesie to Panu trwałe rezultaty tak, że nie będzie Pan musiał sięgać po lekarstwa. Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza