Wzrost ciśnienie po próbie wysiłkowej

Witam, Mam 44 lata,i lekkie ,kontrolowane nadcisnienie tetnicze.Przy probie wysilkowej cisnienie wzrastalo od 130-80 (marsz) do 220-90 szybki bieg.Test trwal 10 minut,po skonczonym wysilku powrot do normalnego.Czy czeka mnie operacja czy sa farmakologiczne metody leczenia takiej przypadlosci.Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Z Pańskiego opisu nie wynika, aby konieczne było leczenie operacyjne. Kontrolowane farmakologicznie nadciśnienie tętnicze nie wymaga leczenia zabiegowego.