Wzrost cukru przy cukrzycy ciążowej a odstawienie isnuliny

witam, od 27 tygodnia ciąży mam stwierdzoną cukrzycą ciążową - nieprawidłowy wynik obciążenia 75 g glukozy. jestem pod opieka diabeltologa i na diecie. moje cukry na czco średno wahają się ok. 94 mg/dl mimo to lekarz zalecił 6 jednostek insuliny wieczorem aby poprawić cukry na czczo. Insulinę wstrzykuje o 22.00 potem lekarz powiedział że nie trzeba nic jeść. Niestety moje cukry na czczo znaczenie wzorsły do ok 120 mg/dl. Co robić czy odstawic insulinę mam wizyte dopiero za 2 tygodnie.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza diabetologa szybciej lub skontaktować się telefonicznie.

Piotr Pilarski

Ciężko mi coś doradzić bez zebrania wywiadu i zbadania. Sugeruje obserwacje do czasu wizyty poziomu cukru.

Pozdrawiam.