Wzrost - czy jeszcze urosnę?

Mam 15 lat, 1,88 cm wzrostu, 77 kg wagi. Ojciec ma 1,98 wzrostu, a matka 1,60 cm. Proszę o odpowiedzi!!!!
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety, nie jest możliwe określenie końcowej długości ciała. Proces wzrastania jest wieloetapowy oraz zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest wzrost rodziców. Ważna jest również odpowiednia dieta zgodna z piramidą żywienia. Nie należy zapominać o dostarczaniu  odpowiedniej ilości składników mineralnych, które są szczególnie ważne w okresie dojrzewania. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości, co do procesów zachodzących w organizmie nastolatka, warto skonsultować się ze specjalistą pediatrą.