Wzrost dziecka w wieku 2 lat i 8 miesięcy

Witam, moja córka ma 2 lata i 8 miesięcy jej wzrost to 89 cm waga 14 kg. Chciałam zapytać czy jej wzrost jest w normie, jest nieco niższa od swoich rówieśników. Czy powinnam jej zrobić jakieś badania hormonalne czy podać jakieś hormony? Magda

Aleksander Ropielewski

Należy zgłosić się do pediatry, który po zebraniu całościowego wywiadu i dokładnych pomiarach zdecyduje o konieczności diagnostyki i ew. leczenia. Na pewni nie wolno tego lekceważyć do czasu ustalenia przyczyny.