Wzrost: ile jeszcze mogę urosnąć?

W kwietniu skończę 13 lat. Mam 158 cm wzrostu. Moi rodzice: mama – 158 cm; tato – 168 cm; starszy brat – 169 cm; młodszy – 144 cm. Do ilu lat się rośnie? Ile jeszcze mogę urosnąć? Czy mam szansę na 165 cm wzrostu? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wzrost jest jednym z parametrów, które ulegają zwiększeniu w okresie dojrzewania. Ze wzgledu, iż każdy czlowiek rozwija się indywidualnie nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy ten proces zakończy się u Ciebie. Nie można również przewidzieć, czy uda Ci się osiągnąć podaną długość ciała. Proces ten często odbywa się skokowo. Można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeszcze uda Ci się urosnąć. Jeśli cokolwiek w Twoim rozwoju jest powodem do niepokoju skonsultuj się z lekarzem.