Wzrost masy ciała po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zawsze byłam osobą szczupłą, a w przypadku nawdagi chudłam bezproblemowo za pomocą dobrze dobranej diety i ćwiczeń - bezwarunkowo. Pół roku temu przytyłam po 'słabych' tabletkach antykoncepcyjnych, diety i ćwiczenia nie pomagają kompletnie. Zero słodyczy, podjadania, fastfoodów - i tak od 4 miesięcy i waga ta sama. Hormony i krew zbadana, tarczyca w porządku. Co może być problemem? Jestem załamana, ponieważ nic nie działa...

Witam Panią,

bardzo często się zdarza, że po źle dobranej antykoncepcji kobiety ,,puchnął''. Najprawdopodobniej zebrała się u Pani w organizmie woda. Płyny spowodowały że Pani przytyła. Proszę nadal stosować zdrową dietę i ćwiczenia oraz zadbać o eliminację zatrzymanej w organizmie wody. Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Droga Pani!

Sytuacja, jaką Pani opisuje jest częstym przypadkiem wielu kobiet. Wynika ona ze źle dobranej formy antykoncepcji. Możliwe, że proporcje hormonów czy forma ich przyjmowania nie służą Pani organizmowi.

Zachęcam do stosowania w dalszym ciągu prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej oraz do kontaktu z ginekologiem, który powinien bezwłocznie zareagować na Pani dolegliwości.

Pozdrawiam!