Wzrost masy ciała, wypadanie włosów, zmienność nastrojów i częste bóle brzucha

Od półtora roku zmagań się z dziwnymi objawami, zaczęło się od szybkiego wzrostu masy ciała( ok 10 kg w przeciągu trzech miesięcy mimo braku zmiany diety) mimo diety ułożonej przez dietetyka nie mogę schudnac, zeszło tylko 2 kg po czym się zatrzymała. Ponadto mam problemy z okresem którego w tej chwili nie mam od Półtora miesiąca, do tego mam problemy z cera i wypadaniem włosów, zmienność nastrojów, ciągła ochota na słodkie, częste bóle brzucha i napady głodu. Co mogą oznaczać takie objawy?

Witam Panią,

Przyczyn może być wiele. Proszę na początku wykonać podstawową morfologię krwi, cukier oraz TSH i badania hormonalne.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
proszę wykonać badania tarczycy i glukozy, pomocny będzie również profil lipidowy.
Pozdrawiam