Wzrost mięśniaka macicy a dalsze postępowanie

Proszę o pomoc gdyż jestem przerażona,dostałam skierowanie na usuniecie macicy z mięśniakiem, boję się operacji więc poszłam do innego lekarza i tu dowiedziałam się ze operacja nie wskazana bo grozi mi zakrzepica.nadmieniam choruję na wrodzona łamliwość kości tylko cztery złamania ale chodzę o kulach.Jak powiedział lekarz leczenie hormonami nasili złamania.mięśniak w ciągu trzech miesięcy urósł o 1,5 cm i teraz ma 6 cm.po orgametrilu boli mnie brzuch.co dalej ?

Piotr Pilarski

Przy tak szybkim wzroście wskazane jest operacyjne usunięcie mięśniaka. W postępowaniu przedoperacyjnym stosuje się metody zmniejszające ryzyko wystąpienia zakrzepicy.

Pozdrawiam.