Wzrost obwodu brzucha wieczorami

Witam. Ok 3 lat temu wszedłem na dietę. Schudłem ze 102 kg do 72 - i ta waga nie zmienia się od dwóch lat. Odżywiam się cały czas w sposób zbilansowany. Zdrowo. Zero słodyczy, czerwonego mięsa, cukru (ksylitol kilka łyżeczek dziennie) Mój problem to po schudnięciu do dzisiaj obwód brzucha wieczorem 90-92 cm. rano 87 cm. Mam uczucie solidnego wybrzuszenia i kiedy stoję wysoki dyskomfort. Wiek 33 lata, wzrost 181, tkanka tłuszcz. 11%. krew OK, MOCZ I USG - OK . probiotyk od gastro NIE DZIAŁA :(

Witam,
Myślę, ze warto byłoby zrobić testy na nietolerancję glutenu (oznaczenie przeciwciał). Często nietolerancja glutenu jest ukryta i daje niewiele objawów. Problemem może być także siedzący tryb życia 0 jeśli brakuje aktywności w ciągu dnia wieczorem może Pan mieć większą tendencję do wzdęć

Po części wieczorne wzdęcie brzucha jest naturalne, bierzemy pod uwagę to co zjedliśmy i całe zmęczenie organizmu. Proponowałbym jednak zrobienie testów w kierunku nietolerancji glutenu czy też celiakii oraz laktozy, objawami jest często wzdęty brzuch. Proszę też pamiętać o regularności spożywania posiłków, co 3-4 godz (nie na raz duża porcja bo to też może powodować wzdęcia i aktywności fizycznej