Wzrost ósemki a stan zapalny u 24-latka

Witam, od jakiegoś czasu miałem powiększony migdał z lewej strony w jamie ustnej, później bolała mnie lewa ósemka ale przestała. Wczoraj lekarz wyciął kaptur z tej ósemki i mówi że dziąsło było w lekkim stanie zapalnym. Migdał jest cały czas powiększony i czuję ból przy przełykaniu ale tylko z tej strony co jest wycięte dziąsło. Mam tez stan podgorączkowy teraz i kilka dni przed wycięciem. Czy to normalne? Czym to leczyć? Pukać szałwią i brać tabletki na gardło? Proszę o poradę. Pozdrawiam

Najlepiej udać się do lekarza, który przeprowadził zabieg. Najprawdopodobniej konieczne będzie wdrożenie leków p/zapalnych ( może też antybiotyku ). Jednak to właśnie ten lekarz zna stan sprzed zabiegu, zasięg zabiegu oraz aktualny stan, a tylko na tej podstawie można zlecić właściwe leczenie.