Wzrost poziomu cukru przy odchudzaniu

Witam, Dwa tygodnie temu robiłem sobie badanie cukru wynik wyniósł 98 czyli górna granica i taki poziom utrzymywał mi się od co najmniej 2 lat natomiast po ostatnim badaniu cukru około dwa tygodnie temu postanowiłem zrzucić parę kilo (mam 47 lat 190 cm i 106 kg) inie łączę już niektórych produktów nie jem słodyczy oraz jem ogólne mniej co dało już spadek wagi , natomiast nagle poziom cukru wzrósł do 108 czy jest w tym może jakiś związek ?

Witam!

Po pierwsze warto zastanowić się nad tym czy między wykonaniem badania a spożyciem ostatniego posiłku został zachowany odpowiedni odstęp czasowy. Zachęcam do ponownego wykonania badań laboratoryjnych (glukozy na czczo) i konsultacji lekarskiej.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska
diet-coaching.xaa.pl