Wzrost poziomu IgG w ciąży

 martwi mnie jeszcze problem wzrostu IgG z poziomu 26 u/ml do 34 u/ml (pomiędzy 10 tygodniem badania a 14 tygodniem), czy na pewno przy poziomie IgM, który jest ujemny ( 0,19) nie muszę się przejmować tym wzrostem IgG i nie muszę rozpocząć leczenia. Te pytania spędzają mój sen z powiek i normalne funkcjonowanie zwłaszcza, że lekarz prowadzący ciąże nie potrafi mi tego logicznie wyjaśnić i w tym zakresie uspokoić. Martwię się o maluszka bo zbliża się już 16 tydzień ciąży

Jeśli istnieje możliwość przy danych przeciwciałach oceny ich awidności to należy to zrobić. Wtedy prawdopodobnie potwierdzi Pani istnienie starej, dawno przebytej infekcji, co już niczym nie grozi.