Wzrost poziomu witaminy D po rozpoczęciu suplementacji

Po jakim czasie od rozpoczęcia suplementacji wzrasta poziom witaminy D w organizmie? I czy po zaprzestaniu braniu suplementu, poziom tej witaminy znów spada?

Lek. Katarzyna Szymczak

po ok 4 tygodniach, w razie zaprzestania suplementacji przy małej podaży i ekspozycji na słońce poziom moze sie obniżyć, w kresie jesienno - zimowym zalecane przyjmowanie bez przerwy. Pozdrawiam