Wzrost u 16-latki

Witam, mam 16 lat i 172 cm wzrostu, wcześnie zaczęłam dojrzewać, od dziecka byłam zawsze najwyższa w klasie i wśród znajomych, przez ostatnie 3 lata ( od 14 do 16 roku życia) urosłam 3cm, martwi mnie to,że ciągle rosnę, rozmiar buta i waga jest stała, czy jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze urosnę ? (moja mama ma 171cm a tata 185cm)

Witaj,
Twój wzrost jest normalny. Nie jesteś ani za wysoka, ani za niska. Twoi Rodzice są dość wysokimi osobami i istnieje duże prawdopodobieństwo że będziesz miała około 175 cm wzrostu. Przez ostatnie 3 lata urosłaś tylko 3 cm. Kobiety intensywnie rosną zazwyczaj do 16 roku życia potem przyrost cm jest prawie nie zauważalny. Nie przejmuj się wzrostem wiele Twoich koleżanek zapewne chciało być takiego wzrostu. Pozdrawiam, Aneta Kościołek