Wzrost wagi a choroba Hashimoto

Od kilku cierpię na Hashimoto i mam problemy z utrzymaniem wagi , bardzo tyję mimo tego, że jestem na różnych dietach. Czy Hashimoto może być również przyczyną puchnięcia całego ciała ,szczególnie całych nóg które ciągle są sine i takie marmurkowe . Puchnę na ogół pod koniec dnia ,rano jest zawsze lepiej . Czy to wina tarczycy i Hashimoto , czy może być zupełnie inna przyczyna puchnięcia i sinienia ciała a szczególnie całych nóg, łącznie ze stopami ? Oraz czy przy Hashimoto można schudnąć ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie.
przy odpowiednio prowadzonej diecie redukcyjnej można schudnąć. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość białka, żeleza,l cynku, selenu i kwasów omega-3 w diecie.
Puchnięcie jmoże być spowodowane tarczycą ale równiez i otyłością.
Zapraszam do konsultacji o0n-line

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl