Wzrost wagi ciała po rozpoczęciu ćwiczeń

Od 12 dni uprawiam sport(3 razy w tyg. pływam, jeżdżę na rowerku stacjonarnym co 2 dzień po 30 minut, co 2 dzień od 6 dni robię brzuszki i podciągam się na drążku) mimo tego moja waga wzrosła do 81,8(6 dni wcześniej przy wzroście 180cm było 81,6kg) Jem 3 posiłki dziennie. Możliwe, że zredukowałem tłuszcz ale zarazem rozbudowałem mięśnie. Jak mogę w widoczny sposób zmniejszać ilość tkanki tłuszczowej? Wnioskuję, że powinienem zaprzestać ćwiczeń rozbudowujących mięśnie? Jak tego dokonać?

Witam,
jeśli jest Pan zainteresowany spalaniem tkanki tłuszczowej, to najlepszy jest trening typu cardio (rower, bieżnia, pływanie, bieganie, rolki, marszobiegi, basen, trening obwodowy na poszczególnych urządzeniach siłowni). Aby trening przyniósł efekty powinien być zrównoważony, regularny i wykonywany z częstotliwością 3 razy w tyg po 60 min.