Wzrost wagi ciała w wyniku ćwiczeń

Możliwe że waga poszła w górę ze względu na rozbudowę masy mięśniowej po ćwiczeniach? Zauważyłam regularny wzrost od ok 3 miesięcy. Obwody bez zmian, w ubrania się mieszcze, a przybyło mi ok. 3 kg. Teraz ważę ok. 57 kg/170 cm. Nie mam teraz okresu, ważyłam się wielokrotnie w różne dni. Czy mozna samemu zmierzyć zawartość tłuszczu w organizmie? I w którym miejscu mierzyć obwód brzucha?

Aleksander Ropielewski

Nie iwem jak duża różnica wagi wystąpiła, jednak należy pamiętać, żę tkanka mieśniowa jest cieższa niż tłuszczowa. Pomiar procentowy składu ciała można przeprowadzić u wielu dietetyków.