Wzrost wagi i brak miesiączki przy Hashimoto

Od 3 lat choruje na hashimoto, na początku miałam niedoczynność tarczycy, waga nie wzrosła, następnie uregulowałam hormony i trochę schudłam, z pół roku temu lekarz kazała brać mi za wysokie dawki euthyroxu przez co tarczyca przeszła w nadczynność, zaczęłam tez powoli przybierać na wadze. Od tamtego czasu biorę już odpowiednią dawkę, tsh jest w normie, jednak waga nadal rośnie, dodatkowo od 2 miesięcy nie mam miesiączki, co nigdy sie u mnie nie zdarzało, gdyż miesiaczkowałam regularnie

Witam. W tym przypadku powinna się Pani udać do ginekologa, optymalnie byłoby zapisać się na wizytę do specjalisty w zakresie ginekologii endokrynologicznej. Konieczne może okazać się wykonanie badań obrazowych i hormonalnych. W Pani przypadku możliwe być podwyższenie poziomu prolaktyny, gdyż jest to częste zaburzenie u osób z chorobą Hashimoto. Jeśli ma Pani możliwość proszę oznaczyć przed wizytą poziom TSH oraz B-hCG (lub zamiast B-hCG test ciążowy w celu jej wykluczenia).