Wzrost wagi mimo aktywności fizycznej

moja córka ma 15 lat, wzrost 171 cm i waży 65 kg. Stara się ograniczać jedzenie, je dużo warzyw, choć czasem podjada, dużo ćwiczy, biega, jeździ na rolkach jednak jej waga stale wzrasta. Co może być przyczyną.Proszę o poradę co może być przyczyną i gdzie szukać pomocy.

Witam Panią,

Powodów wzrostu wagi może być wiele i tak naprawdę bez odpowiednich badań oraz wywiadu żywieniowego i zdrowotnego nie jestem w stanie określić przyczyny. Problem może być w złej i nieodpowiednio dobranej diecie. Sama Pani przyznaje że córka podjada. Zastanawiam się jak wyglądają jej posiłki. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień córki - co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
Inne przyczyny tycia to mogą być problemy hormonalne i tu należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu następnie ginekologa, endokrynologa aby skierowali Pani córkę na szereg badań.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją czy oceną jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk