Wzrost wagi po ciąży, zmęczenie, senność oraz ból stawów

Witam mam 23lata 2 lata temu urodzilam synka gdy przestalam karmic piersia zaczelam wiecej jesc i podjadac slodkie . mam 168cm wzrostu i 73kg. moja waga przed ciaza nigdy nie przekraczala 65kg. czuje sie senna zmeczona odczuwam bole kolan kregoslupa. rano gdy wstaje mam opuchniete dlonie czuje sie taka nabrzmiala czy moze to byc zwiazane z moja waga?? czy musze sie obawiac ze to cos gorszego?? prosze o pomoc

Z pewnością konieczne byłoby zrobienie podstawach badań krwi i moczy z dodatkowymi badaniami hormonów tarczycy TSH antyTPO, t3, t4. Uważam, że konieczne byłoby prowadzenie dzienniczka żywieniowego, by można było określić jak wygląda Pani stan odżywienia. Być może konieczne byłoby wykonanie testu na nietolerancja pokarmowe, gdyż objawy w nietolerancjach często są wielonarzaądowe. Jeśli chciałaby Pani indywidualną poradę, a tylko taka po dokładnej konsultacji moż być skuteczna zapraszam do kontaktu. www.dietea.pl/dieta-on-line
agnieszka@dietea.pl

Witam. Na pewno ja bym przebudowała Pani dietę. Mocne eliminacja węglowodanów prostych(słodycze), które sprzyjają nadwadze i ciągłemu uczuciu zmęczenia, a postawienie na węglowodany złożone (ciemne pieczywo, kasze, płatki owsiane), które stabilizują poziom cukru we krwi. Odpowiednia ilość warzyw w diecie, wysyci Pani organizm potrzebnymi minerałami i witaminami (potas opuchnięcia i zła kompozycja diety). Proponuje się wybrać do dietetyka w celu analizy diety. Można przez kilka dni prowadzić dzienniczek żywieniowy (np. wzór na mojej stronie internetowej
http://www.dietetykwkrakowie.pl/przed-wizyta/ ł)łatwiej będzie wskazać zmiany. Zapraszam do Krakowa;-)

Witam serdecznie,

Nadmierne kilogramy z pewnością mają związek z podjadaniem i apetytem na słodkie o czym Pani wspomina. Jednak problem może być nieco głębszy i należałoby zrobić badania krwi z uwzględnieniem TSH oraz cukru. Niepokoi mnie bowiem Pani senność i zmęczenie co może być objawem cukrzycy a także obrzęki co świadczy o gromadzeniu się wody metabolicznej w organizmie. Jeżeli wyniki badań będą w porządku należy przeanalizować Pani dietę. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę wysłać mi na maila przykładowy dzień - co Pani jada, w jakich ilościach na dane posiłki, ile jest posiłków w ciągu dnia itp Chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Powinna Pani jeść 5razy dziennie w odstępach ok 2,5-3h. Do tego proszę pić około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień aby zapewnić odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeżeli zbyt mało pijemy to organizm zaczyna płyny magazynować i stąd może Pani opuchnięta.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk