Wzrost wagi po odchudzaniu a dieta 1200 kcal

wzrost wagi po odchudzaniu cd. schudłam tak przez 1,5 roku, dieta 1200, potem 1000 kcal potem mieszana 1200/1000 ale wyjechałam za granice i na szkolenia i tam jadłam duzo mniej niz powinnam, potem wydawało mi się że wystarczy wrócić do stabilizacyjnej i poległam. Pałkac mi sie chce. Od 2 dni jem 1200 - za mało?

Dzień dobry!
Potrzebne są szczegółowe informację, aby wyliczyć m.in. Pani zapotrzebowanie energetyczne i prawidłową masę ciała. Proszę podać mi ile wynosiła Pani masa ciała zanim Pani schudła, a ile wynosi teraz. Jaki jest Pani wzrost i wiek? Czy choruje Pani na jakieś schorzenia przewlekłe?
Proszę o kontakt na info@diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Głodówki oraz diety niskokaloryczne są największym błędem, jaki możemy popełnić chcąc schudnąć, zwalniają metabolizm. Tempo metabolizmu powinno powrócić do stanu sprzed odchudzania, ale trzeba czasu i Pani zaangażowania.

Podaje Pani zbyt mało danych aby określić Pani zapotrzebowanie kcal ale uważam że dieta 1200kcal to za mało!!

Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Na początku może Pani zauważyć nawet wzrost wagi ale z czasem metabolizm wskoczy na wyższy poziom tylko trzeba cierpliwości. Nie rezygnuje Pani jeżeli zobaczy na wadze kilka kresek w górę. jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, bardzo trudno jest naprawiać cudze błędy i "wyprowadzać" z niefizjologicznych diet. Trudno skutecznie Pani w tej chwili pomóc nie mając bardzo wielu informacji o sposobie żywienia, jaki Pani stosowała, a tylko ilość kalorii :(

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam