Wzrost wagi podczas treningów

Witam. Odchydzam się od lutego (bez większych ćwiczeń, max 15 min/dziennnie) i schudłam już 14 kg. Od tygodnia rozpoczęłam godzinne treningi aby poprawić wygląd sylwetki i od tamtego czasu waga tylko rośnie. Waga: 65kg Wzrost: 164cm Staram się jeść 1400kcal. Co może być tego przyczyną?

Witam,

Treningi mogły spowodować wzrost masy mięśniowej a mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa. w tym wypadku proszę się nie przejmować, ponieważ mimo wzrostu wagi Pani ciało będzie wyglądało lepiej. Innym powodem wzrostu wagi może byc zatrzymanie wody w organizmie. Podczas treningów poci się Pani, wydala więcej wody więc należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu pijąc około 1,5-2l wody/dzień. w przeciwnym razie organizm zacznie robić zapasy i płyny przytrzymywać co skutkuje wzrostem wagi. Ten przypadek u Pani jest bardziej prawdopodobny.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk