Wzrost wagi pomimo diety i ćwiczeń

witam, ćwiczyłam koło miesiąca, dwóch ponieważ chciałam trochę schudnąć (m.in. bieganie/cardio/abs). jednak efekt zupełnie przeciwny do zamierzonego - przybyło mi prawie wszędzie po 1cm a waga skoczyła w górę, co prawda czuję twardsze mięśnie i ogólnie ich zarys jednak dopiero pod warstwą tłuszczu, którego chciałam się pozbyć. staram się odżywiać zdrowo, jeść 4-5 posiłków w ostępach 3-4 godz, czasem jakiś gorszy dzień się zdarzy. dlaczego tyję a nie chudnę ? i robi mi się słabo po ćwiczeniach ?

Witam Panią,

Należałoby się przyjrzeć Panie diecie. niepokoi mnie to że po ćwiczeniach robi się Pani słabo. Być może dieta jest zbyt niskokaloryczna, nieodpowiednio zbilansowana. w tym momencie nie jestem w stanie tego stwierdzić. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę opisać mi na maila swój przykładowy jadłospis. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy. Być może jada Pani zbyt mało i organizm zaczął się bronić i dlatego też Pani nie chudnie.
kontakt: joanna. wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,

Witam, uczucie osłabienia po ćwiczeniach to najprawdopodobniej efekt źle dobranej wartości energetycznej diety, natomiast masa ciała przejściowo może być nieco wyższa (mięśnie "ważą" więcej niż tłuszcz), najważniejszy jest skład ciała, czy następuje redukcja tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Witam. Aby móc doradzić coś konkretnego, potrzebny jest wywiad dietetyczny, który pozwoliłby dokładnie przeanalizować Pani sposób odżywiania. Problem może (ale nie musi) leżeć w nieprawidłowo zbilansowanej diecie. Powinna Pani skontrolować też swój stan zdrowia (m.in. zbadać hormony tarczycy, morfologię), ponieważ niepokojące jest, że po ćwiczeniach jest Pani słabo. Może Pani też udać się do dietetyka, który wykona analizę składu ciała, aby sprawdzić ile rzeczywiście ma Pani mięśni, a ile tkanki tłuszczowej. Proszę także mieć na uwadze, że wzrost masy ciała może być związany z zatrzymywaniem wody w organizmie. Proszę ograniczyć w diecie sól kuchenną, solone przekąski, wędliny i inne mocno słone potrawy, wyeliminować używki (kawa, mocna herbata, alkohol) oraz codziennie się nawadniać: 1,5-2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie, zwłaszcza po treningu. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl.