Wzrost wagi przy diecie wegetariańskiej

Witam, Czemu po przejściu na dietę wegańską nagle zaczęłam tyć?

Witam Panią,

Najwyraźniej dieta jest niewłaściwie zbilansowana i bardziej kaloryczna niż wcześniejsze Pani odżywianie. Przechodząc na dietę wegańską najlepiej skonsultować się z dietetykiem aby rozłożył odpowiednio składniki odżywcze i kaloryczność posiłków.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Bardzo możliwe iż Pani dieta jest dietą niedoborową - dostarcza Pani zbyt małą ilość związków odżywczych. Bez odpowiedniej podaży organizm wariuje, metabolizm zwalnia, co skutkuje nadmiarem tkanki tłuszczowej.