Wzrost wagi u kobiety a stres

Witam mam 22 lata wazne 76 kg i mam 170 cm wzrostu od ponad roku starsznie przytylam wczesniej wazylam 50 kg i nie mialam brzuszka a teraz mam brzuszek i chcialabym sie go pozbyc.Chodzilam przez 3 miesiace na zajecia fitness ale zero rezultatu.Prosze powiedziec czy mam jakas specjalna diete stosowac czy co. Miałam przez ten czas ciągły stres i jezeli to bylo przyczyna wagi to co teraz?dieta czy cos jeszcze>

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Oczywiście wzrost wagi może być spowodowany stresem lub wynikać z innych przyczyn. Proszę skonsultować się w tej mierze z psychodietetykiem, psychologiem lub zaznaczyć swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu (tycie może nie mieć podłoża psychologicznego).

Pozdrawiam.

Odpowiednia kaloryczność diety w połączeniu z aktywnością fizyczną. Przed rozpoczęciem pracy proszę koniecznie zrobić analizę składu masy ciała, gdzie będzie Pani monitorować nie tylko ogólna masę ciała ale jak zmieniają się proporcje - masa mięśniowa do tkanki tłuszczowej. Na efekty też trzeba poczekać wiec 3 miesiące to może być za mało. Jednocześnie proszę sobie skontrolować tarczyce TSH, anty TPO i anty TG - czy czasem brak efektów diety i tycie to nie jakiś problem z gospodarka hormonalną.