Wzrost włosków na twarzy

Jestem kobietą, mam 24 lata i od dłuższego czasu (min 2 lata) rosną mi czarne szczeciniaste włosy poniżej pępka (niedużo - ok. 15 włosków) oraz 4-5 włosków na twarzy i szyi. Słyszałam, że z wiekiem to normalne, ale chyba to jeszcze za wcześnie. Czy powinnam się zgłosić do lekarza? Jak tak, to do jakiego?

Witam Panią,

Profilaktycznie i celem poznania przyczyny pojawienia się nowych włosów, zalecam konsultację endokrynologiczną.
Lekarz zleci badanie poziomu hormonów.
Jeśli wyniki będą w normie proszę się nie martwić ponieważ tego rodzaju włoski występują u około 30 %kobiet ( chociaż bliżej 40 roku życia).
Polecam wówczas wykonanie zabiegów depilacji laserowej, które poradzą sobie doskonale z tym defektem estetycznym.

Pozdrawiam serdecznie

Najlepiej do endokrynologa - skieruje Panią na właściwe badania. Jeśli nie będzie przeciwwskazań może Pani poddać się zabiegowi depilacji laserowej ( powinna pomóc usunąć ciemne włoski ).

Dzień dobry,

Polecam wizytę u endokrynologa, który zleci odpowiednie badania. Jeśli wszystko będzie w porządku można rozważyć wdrożenie depilacji laserowej. Seria zabiegów rozwiąże problem.

Pozdrawiam