Wzrost wyniku betaHCG i ciąża w wyniku in-vitro

Witam, wskaźnik beta hcg wynosił 79,9 mlU/ml po dwóch dniach wartość wzrosła do 157,5 mIU/ml chciała bym zapytać czy przyrost ma odpowiednią wielkość. Gdzieś przeczytałam że wzrost powinien być o 66% w ciągu 48h a tu.... ok100% czy to dobrze???? Dodam że ciążą została poczęta podczas wspomaganego procesu in vitro. Wartość progesteronu 28,02 ng/mL Estradiol 690,30 pg/mL Proszę o poradę Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyrost beta-hCG jest silnie zmienny osobniczo, a co za tym idzie zakres norm jest szeroki. Nie należy więc wpadać w panikę, że przyrasta on zbyt szybko.
Jednoznacznym potwierdzeniem powodzenia procedury in-vitro będzie badanie USG uwidaczniające zarodek w jamie macicy (badanie wykonywane kilka tygodni po zabiegu).