Wzrost zębów u 16-miesięcznego dziecka

Witam, Pytanie dotyczy ząbków u mojej 16 miesięcznej córki. Ma ich dopiero 5, dwie jedynki na górze, dwie jedynki i jedna dwójka na dole, ale ostatnio zauważyłam jeszcze jednego zęba jest to czwórka albo piątka? na górze. czy to jest normalne że czasem zęby nie rosną w kolejności i jest między nimi taka duża przerwa ? dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Ząbkowanie może przebiegać w różny sposób jest to bardzo indywidualne. Jednak polecam udać się z córką na wizytę adaptacyjną do dentysty podczas, której lekarz odpowie na Pani wszystkie pytania i rozwieje Pani wątpliwości, a córka zapozna się ze środowiskiem gabinetu stomatologicznego.