Wztost TSH u 22-latki a inne badania w normie

Dzień dobry! Od jakiegos czasu borykam się z kiepskim samopoczuciem, bole zoładka, zaparcia, bole szyi i głowy. Badałam tsh i potas, tsh było troche ponad norme, potas wporzadku, po 4 msc znow mialam badanie tsh jest juz na poziomie 7, potas spadł. FT3 I FT4 są w normie, wczoraj wybrałam się prywatnie do endykronologa, chciałam sie dowiedziećco mi jest, okazało się że USG wyszło wporządku, ale dlaczego TSH rośnie, co mi jest? Dodam że jestem kobietą i mam 22 lata. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Pani wynik wskazuje na rozwój u Pani niedoczynności tarczycy. Proszę zgłosić się na konsultację do endokrynologa, który po ocenie klinicznej zleci u Pani oznaczenie obecności przeciwciał przeciwtarczycowych, aby sprawdzić, czy niedoczynność tarczycy nie jest spowodowana procesem autoimmunologicznym. Pozdrawiam.