WZW typu B i przeciwciała a ryzyko chorób wątroby

Witam mam wzw b od 18l hbeAg mam minus przeciwciala anty hbe mam plus wiremia ponizej 20lekarz mowi ze to tylko sladowa ilosc badania ok .czy przy takim stanie jestem zagrozona rakiem watroby i marskosca w ilu % hbv powoduje raka i marskisc ? Czy to prawda ze hbv wnaszej szerokości GEOGRAFICZNEJ nie wowoduje lub powoduje raka bardzo zatko? Czy to orawda ze nosiciele hbv pozywaja 50_ 60 lat

Lek. Tomasz Budlewski

nie nie jest prawdą wiek przeżywania. przy odpowiedniej klontroli ryzyko marskości i raka wątroby jest małe. proszę pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.