WZW typu B przekazywane przez pocałunki skóry podrażnionej

Czy jest możliwość zakażenia sie wzw B, HIV lub inną groźną chorobą poprzez pocałunki skóry podrażnionej przez depilację ? Miejsca te zostały depilowane maszynką jednorazową Ok 10-12 godzin wcześniej przed zdarzeniem, były lekko zranione w chwili depilacji ale zostały zdezynfekowane środkiem odkażającym. W momencie pocałunków nie krwawily(a przynajmniej nie było to widoczne gołym okiem), skóra była tylko lekko zaczerwieniona. Czy osoba wydepilowana w tej sytuacji mogła sie czymś zarazić?

Piotr Pilarski

W opisanej sytuacji nie ma takiego ryzyka.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

W podanym przypadku zakażenie jest bardzo bardzo mało prawdopodobne.