WZW typu C a planowanie ciąży

Witam. W 11/2014 r. wykryto u mnie wzw c. Fibroskan wykazał zniszczenie wątroby na poziomie 26 % przy czym próby wątrobowe mam w normie. Dalsze badania wykazały także ogniskowy przerost guzkowy wątroby. Oznaczono genotyp - 1B. Zostałam zakwalifikowana do leczenia interferonem - czas oczekiwania na terpię do roku czasu. Chcieliśmy z mężem starać się o pierwsze dziecko ale w tej sytuacji nie wiem co lepsze - czekać ma terpię i po terapii starać się o potomstwo czy przed terapią urodzić dziecko?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do ginekologa i lekarza chorób zakaźnych/hepatologa Celem ustalenia odpowiedniego postępowania.