WZW typu C i marskość wątroby

Witam.Mam 43 wiosną tego roku zdiagnozowano u mnie wzw c.Prawdopodobnie zaraziłem się nim w dzieciństwie podczas transfuzji krwi.Mam juz marskość wątroby,niskie płytki krwi na poziomie 55.powiększoną śledzionę.Lekarz poinformował mnie że w kraju nie ma dla mnie leku ,a te ktore są dostępne ze względu na niski PLT nie mogę stosować.co mam dalej robić.Żyję z tym wirusem juz 43 lata,mam nie wiele czasu gdzie mam szukać pomocy.Czuję się zostawiony samemu sobie.Z góry dziękuję za odpowiedż.Andrzej

Magdalena Mroczek

Gdy wyczerpią się możliwości leczenia być może istnieją wskazania do kwalifikacji do przeszczepu wątroby.

Milena Lubowicz

Niestety mam zbyt mało informacji odnośnie stanu zdrowia by doradzić coś konkretnego. Proszę pozostawać pod opieką Poradni Chorób Wątroby i stosować się do zaleceń lekarza. Można porozmawiać z lekarzem na temat transplantacji wątroby, ale jak mówię, nie wiem czy się Pan kwalifikuje.
Pozdrawiam