Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Xespół Gilberta po kilkudniowej głodówce oczyszczającej

Zdiagnozowano u mnie zespół Gilberta po kilkudniowej głodówce oczyszczającej (bilirubina podwyższona o jakieś 400%), miesiac wcześniej miałam leczonego zęba z antybiotykiem. Czy to mogło wpłynąć na obniżenie mojej odporności? Mam zapalenie pęcherza i dróg moczowych i nie mogę się z nich wyleczyć mimo stosowania antybiotyków od kwietnia. Proszę o pomoc bo obawiam się o to, czy nie cierpię na jakąś chorobę autoimmunologiczną, zwłaszcza hiv.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Kilkudniowa głodówka w diagnostyce szpitalnej była kiedyś stosowana jako test diagnostyczny w zespole Gilberta, tak więc mogła "pomóc" ustalić rozpoznanie tego zaburzenia u Pani. Jeśli chodzi o zapalenie dróg moczowych to powinna Pani wykonać posiew moczu z określeniem antybiotykowrażliwości i zastosować tzw. "celowane" leczenie. Jeśli obawia się Pani HIV, wystarczy wykonać oznaczenie przeciwciał we krwi, aby wykluczyć lub potwierdzić rozpoznanie. W przypadku zakażenia należy wdrożyć odpowiednie postępowanie. W dzisiejszych czasach z wirusem HIV dzięki lekom retrowirusowym można żyć wiele lat i choroba nie oznacza "wyroku". Być może niepotrzebnie się Pani obawia..., a leczenie infekcji dróg moczowych jest nieskuteczne, bo po prostu antybiotyk nie został odpowiednio dobrany.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety