Yasminelle a brązowe plamienia

Dzień dobry, 1,5 roku temu urodziłam dziecko, choruję na endometriozę (jestem po laparoskopii, obecnie dwie 1,5-centymetrowe torbiele na janiku i w macicy), właśnie zakończyłam karmienie piersią i rozpoczęłam pierwszy blister Yasminelle. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 19 czerwca i do dzisiaj tj. 06.07 każdego dnia występuje brązowe plamienie. Czy może to być skutek uboczny terapii hormonalnej czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Będę wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Może to być skutkiem przyjmowanego leku, ale te plamienia powinny powoli ustąpić po 2-3 miesiącach stosowania leku. Jeśli do tego nie dojdzie radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio ze swoim ginekologiem.