Z czego mogą wynikać duże wahania insuliny u dziecka?

Witam..syn choruje na cukrzycę typu I od 7mcy ma bardzo duży zasób insuliny w organizmie..od 2 m-cy dostawał insulinę Lewemir do I kolacji bo miał czasem wyższy cukier (150) w nocy..I cukry były bardzo dobre w dzień i w nocy ..nie przekraczamy 120..po ostatniej wizycie doktor zwiększyła WW(wcześniej 3 2 3 2 3 2 a teraz 3.5 2.5 3.5 2.5 3.5 2 5) i wprowadzila diete wysokobialkowa bo troszke malo rosnie i rano kazała wprowadzić Lewemir i tak zrobiliśmy ale zaczęły się straszne skoki- tzn zaczynają się od II śniadania do I kolacji(150-240) a cukry rano nie przekraczają na czczo 100 a po podaniu insuliny Lewemir do I kolacji przed II kolacja cukier nie przekracza 110 np. Przed I kolacja syn miał 200 i podano mu Lewemir cukier za 3 godz spada do 80..zastanawia mnie dlaczego po ranne insulinę Lewemir tak nie zbija a po wieczornej ładnie zbija.. teraz bierze rano 2.5j Lewemir i wieczorem 3j lewemir..co się dzieje

Leczenie musi prowadzić endokrynolog, proszę z nim ustalić dalsze modyfikacje leków. Nie mogę tego robić z poziomu portalu. Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.