Z czego mogą wynikać moje bóle mięśni i stawów?

K 45 l. Od 2 lat silne bóle i szty. mięśni stawów. Szybka meczliwość. 2 lata temu rumień guzowatym. Rok temu na reumat. wykluczono autoim. Od 2 miesięcy wieczorami silne bóle brzucha pod mostkiem. Lekarz pier. kon. podejrzewa tocznia i dał skierowanie do szpitala. zrobiłam Ana (1:320)- dodatnie, najwiecej 187 dsf, rezonans magnetyczny j. brzusznej. Wszystkie narządy w porządku. Tylko kilka torbieli w nerkach. Oraz „mierny obrzęk płaszczyzny tłuszczowych trzewnych wokół korzenia kreski Z kilkoma węzłami chłonnymi do 5 mm co może odpowiadać zmianą w przebiegu mesenteritis. Proszę o pomoc w diagnozie. Obijam się od lekarza do lekarza.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazane jest wykonanie dokładnego panelu przeciwciał. Radziłbym skonsultować się z reumatologiem.