Z czego mogą wynikać takie opisy rtg u męża?

Dzień dobry, mąż od roku jest osłabiony, często choruje na górne drogi oddechowe, nadmiernie się poci a od kilku tygodni męczy go straszny kaszel i musi odpluwac flegmę dodam ,że w kwietniu również źle się czuł i lekarz wysłał męża na prześwietlenoe Rtg płuc oraz zatok. W kwoeniu w opis brzmiał tak: płuca- w dolnym płacie płuca lewego zacienienie 8mm, poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych przejaśnione rozedmowo. Zatoki- w rzucie zatoki czołowej prawej wapnisty cień śr.7mm-kostniak? Mąż zbagatelizował i nie poszedł z wynikami fo kontroli. W styczniu znowu źle się czuje, więc poszedł do lekarza, zrobił badanie Rtg i opis taki: nadprzeponowo w płucu widoczny cień śr 12mm, poza tym pola płucne bez zmian ogniskpwych.Bardzo proszę o kilka porad co to może być.Dodam, że mąż miewał na przełomie ostatnich miesięcy kilka ataków bólu brzucha wraz z gorączką i rozgrzanym miejscem w brzuchu,widział wtedy na żółto i czuć było dziwny zapach ...Dziękuję

Szanowna Pani, na podstawie samego badania RTG ciężko cokolwiek powiedzieć, myślę że powinni Państwo wykonać dodatkowe badania obrazowe jak TK klatki piersiowej, wszystkie wyniki badań proszę omówić z lekarzem prowadzącym