Z czego może wynikać nagła zmiana poziomu tarczycy w tak krótkim czasie?

Witam, Piec miesiecy temu urodzilam dziecko. Karmie wylacznie piersią. Miesiac temu profilaktycznie wykonalam badania krwi. Wszystko wyszlo dobrze, za wyjatkiem TSH, poziom 0.229mlU/l przy normach 0.27 -4.2. W celu dalszej diagnostyki powtornie wykonalam badania po miesiącu TSH i oznaczenie ft3 oraz ft4, poziom TSH wynosi 102.0 mlU/l, ft3 2.66 przy normie od 3.15 oraz ft4 4.45 przy normie od 12.0. Ponadto zauwazylam powiekszenie nieznaczne na szyji. Z czego moze wynikac taka.nagla zmiana poziomu tarczycy w tak krotkim czasie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki wydają się nieprawdopodobne z aby nastąpiła aż taka zmiana bez leczenia, wskazana kontrola u endokrynologa.