Z czego może wynikać przyrost wagi?

Witam, w ciągu ostatniego roku co miesiąc tyje o ok. 1-2 kg. Nie jem słodyczy, nie słodzę herbaty, nie obajdam się wieczorami. Ogólnie jem bardzo mało 2-3 posiłki dziennie. Kanapka o 6 (czasami tylko) i 12 oraz obiad koło godz. 18 (ostatni posiłek, ale też nie jakiś obfity). Pomiędzy posiłkami nie podjadam. Z czego może wynikać przyrost wagi? (Nie mam możliwości jeść co 3 godziny)

Dzień dobry ;)

Z powyższego opisu wynika, że je Pani zdecydowanie za mało i w bardzo dużych odstępach czasu. Taki sposób odżywiania powoduje, że metabolizm zwalnia i to, co zostanie zjedzone odkłada się "na później" w postaci tkanki tłuszczowej. Rozwiązaniem tego błędnego koła będzie zatem uregulowanie sposobu żywienia (4-5 posiłków dziennie) i zmniejszenie odstępów między nimi. Bardzo dobrze, że unika Pani spożywania słodyczy, jest to dobry nawyk :)

Zachęcam więc do kontaktu ze specjalistą dietetykiem, który na podstawie wywiadu żywieniowego ocenia Pani dotychczasową dietę i zaproponuje indywidualne i dopasowane do Pani potrzeb rozwiązanie.

Zapraszam do kontaktu :)

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam serdecznie,
Na początku powinna Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne uwzględniające aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Z tego co Pani napisała to zjada za mało, nieregularnie. Na pewno należałoby wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne.Proponowałbym udać się do dietetyka który ułoży indywidualny jadłospis.
Pozdrawiam