Z czego wynika brak orgazmu pochwowego podczas stosunku?

Witam! Mój problem polega na braku orgazmu podczas stosunku. Miałam kilku partnerów i z żadnym mi się to nie udało. Masturbując się, jestem w stanie osiągnąć orgazm łechtaczkowy, ale nigdy nie miałam orgazmu pochwowego. Z czego może to wynikać? Czy można jakoś ten problem rozwiązać?

Dzień dobry!

To naturalna i powszechna sytuacja. Pochwa jest znacząco mniej unerwiona i wrażliwa na dotyk niż łechtaczka.
Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego uzyskiwania (np. pochwowa, łechtaczkowa, sutkowa, wyobrażeniowa itp.). Żadna z nich nie jest lepsza ani bardziej wartościowa niż inne.

Pozdrawiam!