Z czego wynikają moje problemy z żoładkiem i jelitami?

Witam. Od tygodnia borykam się z problemami zdrowotnymi. Najpierw pojawiło się pieczenie w klatce piersiowej, czasami promieniujące do przełyku, ból w górnej części brzucha i tzw klucha w gardle. Lekarz stwierdził refluks przełykowo-żołądkowy.Następnie zaczął boleć mnie brzuch, który nasilał się leżąc w pozycji na wznak. Teraz doszło jeszcze częste odbijanie, tzw puste bekanie. Biegunki nie mam, odruchów wymiotnych nie mam, apetyt mi dopisuje, nadwagi nie mam - biegałem do czasu pojawienia sie dolegliwości prawie codziennie, papierosów nie palę , alkohol sporadycznie, jestem na lekkiej diecie od początku roku , więc tłusto nie jadam, w stresie też nie zyję. Mam jeden ząb do usunięcia- czy może on powodować jakieś bakteryjne problemy w żołądku lub jelitach?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mało prawdopodobne aby ,,zepsuty" ząb powodował dolegliwości gastryczne. Radziłbym skonsultować się z gastroenterologiem.