Z czego wynikają te zaburzenia erekcji?

Witam jestem Patryk mam 18 lat i posiadam problem który zauważyłem podczas mojego pierwszego stosunku właściwie do którego miała dojść cały czas mi stoi ale jak już ma dojść do stosunku zaczyna po prostu opadać nie wiem z czego to wynika dodam że masturbuję się w miarę rzadko co tydzień dwa jestem szczupły stres czułem tylko taki że źle wypadnę teraz po prostu się zaczynam obawiać ze jak dojdzie do czegoś to znowu zawiodę proszę o pomoc bo załamany jestem. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Najczęściej wynikają one właśnie ze stresu, dużych oczekiwań wobec siebie, zadaniowego podejścia do seksu, obniżonej samooceny itp. Najczęściej właściwą receptą jest czas, cierpliwość i pozytywne nastawienie. Jeśli okaże się inaczej - należy osobiście skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Zaburzenia erekcji często mają podłoże psychogenne. Opisuje Pan nową dla siebie sytuację, pierwsze zbliżenie jest ważnym wydarzeniem, nawet jeśli pozytywnym to jednak kosztownym w sensie psychologicznym. Proszę nie traktować tej sytuacji jako wyznacznika Pana możliwości czy sprawności, ale jak doświadczenie, które nie musi się powtórzyć (chociaż może). Sfera intymna zwykle odzwierciedla także relacje poza nią. Może nie jest Pan lub nie czuje się wystarczająco związany z partnerką lub przez nią akceptowany. Może w ogóle nie ma więzi.A może tak bardzo jest Pan zaangażowany w tę relację, że ładunek emocjonalny wywołuje przeciwny do oczekiwanego skutek (psychologia zna wiele paradoksów). Przyczyn może być wiele i wiele z nich można zmienić. Czasem samodzielnie poprzez zmianę nastawienia, czasem z pomocą psychologa. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/