Z czym może być związany mój problem z nadwrażliwością?

Dzień dobry. Z czym może być związany mój problem z nadwrażliwością? Niektóre zapachy powodują mdłości, poczucie że zrmdleję. Powtarzające się dźwięki typu ktoś czatuje na telefonie, kiwa nogą szurając o podłogę, powtarzające się motywy muzyczne, nie mogę znieść elektronicznej odmiany muzyki chillout, gdy ktoś je w ciszy i słychać przeżuwanie pokarmu. Bardzo lekki dotyk, takie bardzo lekkie głaskanie odbieram jako bolesne. Dotyk musi być mocniejszy, zdecydowany. Nie przeszkadza mi np masaż, przytulenie. Wszystkie powyższe rzeczy oprócz doznań wymienionych wcześniej powodują też narastające uczucie "histerii", że już nie chce, natychmiast niech ktoś wywietrzy, wysiądzie, przestanie dotykać, że nie mogę tego znieść. Jako dziecko nienawidziłam zabaw typu noszenie mnie głową w dół, na WF stanie na rękach. W ogóle byłam takim fajtlapowatym dzieckiem na WFie. Teraz na szczęście jestem dorosła i mogę nie wykonywać takich ćwiczeń. Nie mam nerwicy natręctw ani fobii.

Może warto by sprawdzić się w temacie dezintegracji sensorycznej, bo wymienione objawy wg mnie pasowałyby do tej przypadłości.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt.

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej (kontrolnej) konsultacji specjalistycznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem dotarcia do źródła symptomatycznego oraz (ewentualnego) komplementarnego leczenia.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605