Z czym może się wiązać ból w okolicy mostka?

Z czym może się wiązać ból w okolicy mostka? Często zdarza się, że odczuwam ból po wypiciu np. napojów gazowanych ale i nie tylko. Czy należy udać się najpierw do internisty? czy już do jakiegoś konkretnego lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najpierw sugeruje udać się do internisty czy tez lekarza rodzinnego. Pana objawy sugerują problem z przewodem pokarmowym, z żołądkiem lub przełykiem (choroba refluksowa) Jednak ból w klatce piersiowej ma szeroką etiologię, dlatego konieczna jest diagnostyka.
Pozdrawiam