Z czym związana jest przezroczysta wydzielina z piersi?

Witam!

Od tygodnia z piersi po naciśnięciu zaczął mi się wydobywać jakiś przezroczysty płyn. Piersi mam powiększone, boję się, że to może być objaw ciąży, ponieważ od 3 miesięcy nie dostałam okresu.

Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

obecność wycieku z piersi jest zazwyczaj spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (np. zbyt wysokim poziomem prolaktyny) lub fizjologicznymi zmianami hormonalnymi (jak np. w ciąży).

Jeżeli istnieje możliwość, że jest pani w ciąży, najprościej będzie wykonać domowy test ciążowy. Z pewnością nie obędzie się także bez konsultacji u ginekologa, więc proszę już teraz umówić się na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie