Z dnia na dzień coraz chudsza - co zrobić, żeby przytyć?

Witam, pewnie słyszeliście nie raz takie pytania... do rzeczy! Mam nie lada problem, mam 23 lata, 164 cm wzrostu i 43 kg. Zawsze byłam szczupła, ale minimalnie ważyłam 46 kg, ostatnio strasznie chudnę, nie wiem dlaczego, zawsze miałam przemianę materii bardzo dobrą, tak jest do tej pory, jem wszystko prócz tłustego mięsa i tłustych kiełbas... jem mięso chudziutkie ;) nie mam pracy, więc się nie stresuję, mam dwie córeczki, jedna 2,5 latka, a druga 8 miesiecy. Palilam papierosy, ale rzuciłam i nadal nie tyję, strasznie mi włosy wypadają garściami, ale sądzę, że od lakierów i prostownic, bo już kilka lat używam. Byłam u lekarza, a ten mi powiedział, że mam zrobić badania na niedoczynność tarczycy co do włosow, ale przy niedoczynności się tyje, a ja znowu chudnę, włosy mi wypadają.

Wspomnę, że brałam wcześniej zastrzyk antykoncepcyjny na 3 miesiące i przez te 3 miesiące miałam krwawienia. Potem ustały, dostałam zwykłą miesiączkę i 2 miesiące się znowu spóźniał, ale w końcu dostałam i od wczoraj biorę tabletki. Oczywiście pierwszy raz tabletki stosuję, więc nie wiem, jakie bedą działania uboczne, czy w ogóle takowe będą?! Każdy mi mówi, że strasznie schudłam w ciagu ostatnich 3-4 miesięcy. Nie wiem, co mam robić...;(

Witam serdecznie.

Twoja masa ciała jest faktycznie niska. Jedna z możliwych przyczyn to zaburzenie funkcji tarczycy - faktycznie raczej nadczynność niż niedoczynność. Pod uwagę należy wziąć też zaburzenia funkcji przysadki i nadnerczy oraz zaburzenia trawienia i wchłaniania.
Stosowane przez Ciebie zastrzyki mogą zmieniać łaknienie jako objaw uboczny, jednak najczęściej powodują wzrost masy ciała a nie - jej utratę.
Jeśli stosujesz wybiórczą dietę aby nie przytyć, to może to być objaw anoreksji. Proponuję, abyś skorzystała z konsultacji lekarza psychiatry, który potwierdzi lub wykluczy to rozpoznanie na podstawie osobistej rozmowy i badania.

Z pozdrowieniami