Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Z jakiego powodu lekarz zalecił badania hormonalne?

Podczas pierwszej wizyty u ginekologa lekarz skierował mnie do szpitala na badania hormonalne. Powiedział, że nie ma się czym martwić, ale ja niestety obawiam się najgorszego. Przed wizytą u lekarza nie podejrzewałam u siebie żadnych chorób. Od czterech lat leczę trądzik, zmian jest mniej, ale nadal wszystkie nie zniknęły, często pojawiają się nowe, ropne zmiany. Trądzik występuje na twarzy (poza policzkami), szyi i trochę na dekolcie. Lekarz wystawił skierowanie ze względu na długie, mocne, choć pojedyncze włosy dookoła każdej z brodawek sutkowych (ok. 8), owłosienia na linii pod pękiem i dłuższego niż na brzuchu nad pępkiem. Moje owłosienie łonowe nie jest w trakcie trójkąta, ale schodzi trochę na wewnętrzną linię ud. Nie mam zaburzenia miesiączkowania, choć obfita miesiączka trwa dwa dni, następnie dzień zdecydowanie mniejszej i przez kolejne trzy plamienia. Czy powinnam zatem spodziewać się najgorszego? Jeżeli jajniki są zdrowe, raka nadnerczy? Na badania muszę czekać do trzeciego dnia cyklu, dlatego się obawiam.
KOBIETA, 24 LAT 5 miesięcy temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania

Badania mają pomóc znaleźć przyczynę Pani objawów, a te wskazują na hiperandrogenizm. Przyczynami mogą być zespół policystycznych jajników, choroby nadnerczy (ale nie koniecznie rak!), stosowane leki, hiperprolaktynemia i inne. Trzeba spokojnie poczekać na badania, na pewno pozwolą one wiele wyjaśnić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy