Z jakiego powodu moje 9-miesięczne dziecko ma niespokojny sen?

Witam,

Moje 9-miesięczne dziecko ma niespokojny sen, często budzi się i płacze. Wiem, że może to być podłoże neurologiczne, bądź alergiczne. Jeśli tak, to dokładniej, co to może być?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Zapotrzebowanie na sen oraz sposoby realizowania tego zapotrzebowania zmieniają się z każdym miesiącem życia dziecka, ale warto pamiętać, że są one odmienne u każdego z nich. Nie wiem dokładnie, dlaczego Pani dziecko nie śpi w nocy zbyt dobrze. Jeśli wyczerpała Pani wszystkie możliwe sposoby uspokojenia dziecka w nocy  np.: przytulanie, masażyki, kołysanki, kontrolowanie temperatury pomieszczenia, aby nie była zbyt niska ani zbyt wysoka, to proponuję kontakt przede wszystkim z pediatrą, który pozwoli określić medyczne podstawy trudności z zasypianiem, co nie musi jeszcze wskazywać na coś poważnego.

Jeśli jednak płacz dziecka jest długi i donośny, i nie przesypia ono całej nocy, i nie wiem czy odsypia w dzień, to dobrze skontaktować się z lekarzem, bo to może wskazywać np. na objaw choroby, której nie potrafię określić.

Pozdrawiam!